Egy napig 20 budapesti étterem vár különleges menüsorral

Szerző: | 2019. febr. 27.

2019. március 21-én a francia gasztronómiát ünnepli a Goût de / Good France 2019!

Ezt az egyszerre 5 kontinensen, 5000 séf részvételével zajló, egyedülálló eseményt immár sorozatban ötödik éve rendezik meg. Budapesten már 20 étterem jelentkezett arra, hogy különleges menüsorral várja idén az érdeklődőket – derült ki a Francia Idegenforgalmi Hivatal mai sajtóeseményén.

A Good France résztvevői világszerte hagyományosan franciás menüsort kínálnak ilyenkor. Az éttermek már hónapokkal a nagy nap előtt pályázhattak a részvételre a francia kulináris hagyományt középpontba helyező menüsorokkal. A résztvevők listáját egy séfekből álló nemzetközi zsűri hagyta jóvá a nagykövetségek segítségével, ügyelve a menük minőségére és összetételére.

A résztvevő magyar éttermek listáját márciusban teszik majd közzé.