Sándor Zsolt

Megemlékezés a makkoshotykai erdész emlékműnél

Megemlékezés a makkoshotykai erdész emlékműnél

Makkoshotyka fölött, a Hotyka patak völgyében négy obeliszk őrzi azoknak az emlékét, akik életük meghatározó részét a környékbeli erdőkben, azok szolgálatában dolgozták le. Az első obeliszket 1967-ben Koronky István kezdeményezésére állították fel, ezt újabb emlékművek követték 1985-ben, 2002-ben illetve 2012-ben.

bővebben