Az új bortörvény alapvető célja az adminisztrációs terhek csökkentése, a borágazat jelenlegi papíralapú ügyintézését elektronikus rendszer váltja fel, amely egyúttal a korábbinál gyorsabb és hatékonyabb adatgazdálkodást tesz lehetővé a hatósági feladatokat ellátó szervezetek számára. Ez áll a a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) szerdai közleményében, az Országgyűlésnek kedden benyújtott, a szőlészetről és borászatról szóló törvényjavaslat kapcsán.
Csökkenő adminisztrációs terhek az új bortörvényben
bővebben

