Újra lesz közvetlen járat Budapest és ​A​merika között

Szerző: | 2025. aug. 8.

2026 májusától ismét elérhetővé válik a közvetlen légi összeköttetés Budapest és az Egyesült Államok között – jelentette be az American Airlines. Az amerikai légitársaság jövő nyáron újraindítja a Philadelphia és Budapest közötti járatát, amely utoljára 2019-ben közlekedett.

A légitársaság tájékoztatása szerint a járat 2026. május 21-én indul újra, és nyári szezonális menetrend szerint közlekedik majd. A transzatlanti útvonalat a Boeing 787-8 Dreamliner típusú repülőgépekkel teljesítik, amelyek fedélzetén üzleti és turista osztály is elérhető lesz.

A Philadelphia–Budapest járat egyike annak a hat új nemzetközi útvonalnak, amelyeket az American Airlines 2026 nyarára jelentett be. Az Egyesült Államokból induló új célállomások között szerepel még Athén, Zürich, Buenos Aires, Milánó és Prága is.

A most bejelentett budapesti járat az egyetlen közvetlen összeköttetés lesz az USA és Magyarország között amerikai légitársaság üzemeltetésében. A járat újraindítása különösen fontos a turizmus és az üzleti kapcsolatok szempontjából, hiszen megkönnyíti az átszállás nélküli utazást Észak-Amerika irányába.

A jegyértékesítés a légitársaság honlapján várhatóan még augusztusban elindul.