Szerkesztő:
Bódi Ágnes
Megjelenés:
2022.04.08
A Virágvasárnapi hétvégén április 9-én és 10-én húsvéti vásárral és gyerekprogramokkal várják a Fraknó Várába látogatókat. A vár húsvéti díszbe borul, a vásáron kézműves termékek és helyi finomságok sokasága lesz elérhető.

Miközben a szülők a vásáron válogatnak, a gyerekeket interaktív programokra hívogatják, mint például a húsvéti kézművesfoglalkozásra és egy interaktív gyerekmusicalelőadásra.

A kézművesfoglalkozás mindkét napon 10.00 órától 17.00 óráig lesz elérhető. A vásár ideje alatt magyar nyelvű vezetések indulnak a várban:

Várvezetés 11.00, 13.15 és 15.00 órakor: 

Ebben az időutazáson a vár olyan részei nyílnak meg a látogatók előtt, amelyek a védekezésben játszottak komoly szerepet: a hadtörténeti gyűjtemény egész Európában a legnagyobb magántulajdonban lévő ilyen jellegű kollekció.    

A zsákmányolt fegyverek és egyéb tárgyak számos hadszíntérről származnak, a koronázási zászlók pedig a család történelmi jelentőségét bizonyítják. Az erődítmény hétköznapjairól a konyha és az 50 méter mély várkút mesélnek.

Kincstár 11.30 és 15.30 órakor: az Esterházy hercegek kincstára évszázadokon keresztül csodás helynek számított – és azokat is lenyűgözi, akik ma lépnek be ide: az eldugott ajtók mögött, amelyeket hajdan titkos folyosókon lehetett megközelíteni, eredeti, történelmi szekrényekben és tárlókban értékek csodálatos univerzuma tárul fel.

11.30-kor német nyelvű családi vezetéssel felfedezőtúra is indul: Sárkány, egyszarvú, húsvéti nyúl címmel, ahol a húsvéti szokásokról is megtudhatnak egy-két dolgot, közben húsvéti ajándékok is készülnek, majd a végén pedig tojáskeresésre indulnak a kalandozni vágyók.

15.00 óra – interaktív musical gyerekeknek

A   Sárkány, egyszarvú, húsvéti nyúl – felfedezőtúra húsvétig minden nap 11.30 órakor indul.